
Platební brána PayU významně rozšiřuje počet platebních metod. Nově nabídne nakupujícím na internetu rychlé online platby od tří dalších bank – GE Money Bank, Volksbank a Fio banky, které jsou provozovány systémem PayMyway. Stává se tak největším agregátorem rychlých platebních metod pro nakupování na internetu v České republice. Celkově tak integruje rychlé online platby od šesti českých bankovních institucí, platby kartami Visa a MasterCard a další způsoby placení.
Krom výše uvedených bank zahrnuje platební brána PayU též rychlé převody MojePlatba od Komerční banky ePlatby od Raiffeisenbank, a mPeníze od mBank.
„E-shopy mohou nyní svým zákazníkům nabídnout v platební bráně PayU hned devět platebních metod, jak mohou zaplatit za zboží – rychlé online platby šesti bank, placení kartami Visa
a MasterCard, ale třeba i klasický bankovní převod nebo platbu složenkou. A to vše, aniž by e-shopy musely složitě vyjednávat se všemi bankovními institucemi,“ doplňuje manažer platební brány PayU Gabriel Kalapoš.
Platební brány, jakou je například PayU, představují jeden z moderních způsobů placení na internetu. Fungují jako agregátory platebních metod, zejména plateb kartou nebo tzv. rychlých online plateb. Rychlé online platby nabízejí banky jako doplněk k internetovému bankovnictví a mají podobu platebních tlačítek, které zákazníci e-shopů využívají pro nákupy na internetu. Po kliknutí jsou nakupující přesměrováni do svého internetového bankovnictví, kde mají již od banky vše potřebné vyplněno.
Výhodou rychlých online plateb je jejich jednoduchost, rychlost a bezpečnost, která je zaručena bezpečnostními opatřeními internetového bankovnictví. Peníze od nakupujících má e-shop prakticky okamžitě na svém účtu a zboží může také ihned expedovat.
„Rychlé online platby přispívají ke zvýšení konkurenceschopnosti samotných e-shopů. Rychlost a jednoduchost jsou totiž vlastnosti, které většina zákazníků podle průzkumů od nakupování na internetu očekává,“ říká Gabriel Kalapoš z platební brány PayU.
Rychlé online platby představují trend, který lze vysledovat na datech o užívání platebních metod v zahraničí (výzkum DIBS E-commerce Survey Europe 2010), a odborníci v nich vidí budoucnost nakupování na internetu.