
(-pr-) Půjčit si na vlastní bydlení, vybavení domu či bytu, automobil nebo novou pračku? Dneska už to není žádný problém. Pokud se navíc chcete vyvarovat zdlouhavé byrokracii a zbytečnému papírování, o půjčku můžete zažádat jednoduše online. Peníze se následně mohou objevit na vašem účtu během několika mála minut. Jak na to? Poradíme v dnešním článku.
Vše vyřídíte z pohodlí vašeho domova
Klasickým úvěrům, které bylo potřeba vyřídit fyzicky na pobočce, již naštěstí odzvonilo. Vytlačily je totiž tzv. online půjčky, které můžete sjednat pěkně z pohodlí vašeho domova. To vše během několika mála minut a bez zbytečného zdržování. Stačí najít pouze společnost, která umožňuje půjčku vyřídit přes internet a vyplnit online formulář, který je vlastně oficiální žádostí o půjčku.
Vyplňujeme žádost
Pokud ještě nemáte s online půjčkami žádné dosavadní zkušenosti, nezoufejte. Jednoduchou a přehlednou žádost, jejíž vyplnění vám nezabere víc než pár minut, najdete na oficiálních stránkách věřitele nebo na stránkách zprostředkovatele. Abyste se zbytečně nezdržovali, připravte si alespoň dva doklady totožnosti, číslo bankovního účtu, mobilní telefon a e-mailovou adresu. Poté se můžete pustit do vyplňování:
- Osobních údajů: Zde bude potřeba vyplnit vaše jméno, příjmení, bydliště, rodné číslo, datum narození, popřípadě další údaje, které bude věřitel vyžadovat.
- Údajů o půjčce: Navolit si můžete objem vypůjčených finančních prostředků, splatnost půjčky, ale třeba i doplňkové služby v podobě pojištění schopnosti splácet apod.
- Informací o zaměstnavateli a příjmu: Věřitele bude zajímat váš zaměstnavatel, případně jiný zdroj příjmu. Pokud jste zaměstnáni, bude potřeba uvést typ pracovní smlouvy (na dobu určitou/neurčitou, ale i skutečnost, zda nejste ve zkušební či výpovědní lhůtě. V případě půjček bez doložení příjmu není vyžadováno potvrzení od zaměstnavatele. Věřitel ověří vaše příjmy skrze interní databáze.
- Kontaktních údajů: Aby vás mohla společnost kontaktovat s vyjádřením ohledně schválení či zamítnutí půjčky, je potřeba na sebe uvést e-mailovou adresu, bankovní spojení nebo číslo mobilního telefonu.
Na tomto místě je potřeba upozornit, že veškeré údaje je potřeba vyplňovat dle pravdy. Věřitelé totiž mají možnosti, jak jejich pravdivost ověřit. Pokud v žádosti objeví nesrovnalosti, obratem ji zamítnou.
Počkejte si na kontakt ze strany věřitele
Jakmile žádost odešlete, buďte k zastižení! Věřitel vás bude kontaktovat na uvedené telefonní číslo nebo e-mailovou adresu. Pokud vaši žádost schválí, bude potřeba ověřit váš bankovní účet. To provedete zasláním jednokorunového ověřovacího poplatku. Jakmile společnost poplatek obdrží a váš účet takto ověří, obratem zasílá peníze (pokud jste zvolili jejich výplatu na bankovní účet).
Následné připsání peněz na účet závisí na vaší bance. Pokud se shoduje s bankou věřitele, peníze jsou připsány během několika minut. V opačném případě si na jejich připsání počkáte do druhého pracovního dne. Pokud žádáte o půjčku o víkendu či mezi svátky, může se doba pro připsání peněz na účet ještě prodloužit.
Předcházejte problémům
Pokud patříte mezi problémové klienty a zvažujete třeba půjčku bez registru, počítejte s tím, že riziko, které společnost tímto půjčováním podstupuje, si bude kompenzovat výší úroků, ale i splátek. Pokud tedy dopředu tušíte, že budete mít s další splátkou problém, neprodleně kontaktujte věřitele, spravte jej o aktuální situaci a domluvte se třeba na odkladu splátek nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři. Pokud byste své závazky ignorovali, můžete se dostat do spárů exekutora, z nichž není snadného úniku.