Vklady z anonymních vkladních knížek si mohou klienti vybrat naposledy 31. prosince 2016. Podle zákona o bankách skončila na konci roku 2002 platnost anonymních vkladních knížek a banky tak po tomto datu již nesměly dále úročit ani vydávat nové anonymní vkladní knížky.
Podle zákona pak tyto promlčené vklady propadají bance a banka je nemusí vyplácet. Od roku 2012 jsou tak všechny nevyzvednuté vklady na anonymních vkladních knížkách majetkem správců těchto prostředků. Česká spořitelna si je však dobře vědoma jejich původu a ví, že jsou výsledkem poctivého střádání lidí. Proto se rozhodla věnovat všechny zbylé prostředky české společnosti prostřednictvím Nadace Depositum Bonum, kterou v roce 2012 založila. Nadace se s vkladem 1,45 mld. Kč stala největší nadací v České republice. Zaměřuje se na zlepšení úrovně vzdělání, zejména v technických a přírodních vědách. Za krátkou existenci se jí podařilo získat vysoký kredit u odborné veřejnosti.
Z částky, kterou Česká spořitelna do nadace v roce 2013 nepřevedla, vznikla rezerva pro klienty, kteří si ještě přijdou vyzvednout vklady i po zákonem daném termínu. Ke konci září 2016 tvořila tato rezerva zhruba 260 milionů Kč. Zbytek rezervy, tedy tuto částku poníženou o vyzvednuté vklady do konce roku 2016, převede Česká spořitelna do majetku Nadace Depositum Bonum. V současné chvíli Česká spořitelna eviduje 2,5 milionů anonymní knížek. Přibližně na 98 % anonymních vkladních knížek je uložena částka nepřesahující 5 000 Kč, na 41 % z nich je uloženo dokonce méně než 50 Kč. Klienti si již od roku 2002 vybrali více než 98 % prostředků z anonymních vkladů. Na konci roku 2002, kdy skončila platnost anonymních vkladních knížek, evidovala banka anonymní vkladní knížky s objemem 120 mld. Kč.